Změna programu je možná a vyhrazená.
Pokračování průzkumu STEN/MARK a diskuzní panel včetně odpovědí na téma přetáčení reklam.
V posledních měsících je zdražování velkým tématem, a to nejen na poli telekomunikací. Nůžky mezi náklady a příjmy společnosti
se neúprosně svírají a logickým krokem je posunout cenovou hladinu. Jak takové zdražení komunikovat zákazníkům, aby společnost
dosáhla navýšení zisku a byla se zákazníky na jedné lodi?
Martin Adam z T-Mobile, Jakub Rejzek z VNICTP z.s. představí přehled usnadnění výstavby a co se povedlo přenést do praxe. Tématem bude i legislativa legislativa optických přehozů. Ondřej Šimíček ze Středočeského kraje představí Plán pro usnadnění výstavby, krajskou politiku pro rozšíření vysokorychlostních sítí elektronických komunikací.
Dan Jiránek ze SMO ČR bude tím "oponentem", zastupující pohled měst a ostatních samospráv.
Těšíme se na plodnou panelovou diskuzi, která je otevřená i pro další zájemce.
Josef Šobra z Ministerstva dopravy představí programy Evropské kosmické agentury a Evropské unie v oblasti družicové telekomunikace, které českým firmám nabízí příležitosti pro vývojové i komerčně směřované projekty v rámci mezinárodní spolupráce. Velké a nákladné geostacionární družice budou postupně nahrazovány menšími satelity nízké oběžné dráze, klasická komunikace bude doplňována vysokorychlostními optickými spoji a šifrovaným spojením pro přenos kvantově kryptografických klíčů. Evropa má v družicové komunikaci vysoké ambice a Česká republika může být díky členství v ESA a EU u toho.
Protože se na základě zákona od 1. 1. 2024 již na nové občanské průkazy nebude uvádět údaj o rodném čísle držitele, přišlo Ministerstvo vnitra se zcela novým konceptem identifikace a identifikátoru fyzické osoby. Je založen na Bezvýznamovém směrovém identifikátoru (BSI), který se bude na základě § 12a Zákona č. 12/2020 o právu na digitální služby vydávat od 1. 7. 2022. Jak to bude fungovat a jaké nové benefity z toho získá soukromoprávní sektor se dozvíte v přednášce Ing. Petra Kuchaře, HAeG.
Přednáška pánů Martina Lukáše a Jakuba Nedomy z Weinhold Legal popisuje model blokování obsahu hned ze tří evropských směrnic: protiteroristického obsahu, ochrany autorských práv a sankčního seznamu stránek šířící ruskou propagandu. Přídavkem bude zpráva o konkrétních požadavcích na provozovatele sítí o blokování stránek, které jsou čím dál častěji požadované kvůli ochraně autorských práv na rozličných serverech v internetu.
IoT technologie - Smart metering, IoT technologie - průmysl, IoT technologie - facility, IoT technologie - bydlení
Privátní buňkové sítě (private cellular networks), nabízející konektivitu přes 4G a 5G, jsou dalším významným komponentem pro digitalizaci nejen průmyslu ale i dalších odvětví. Podíváme se na možnosti použití a aspekty budování privátních sítí.
Začneme drobným výpočtem. Příkon jednoho distribučního vysílače - zdroj, router, radiová zařízení s 60 GHz přívodem, to je dohromady 80 - 95W. Dohromady ročně cca 700kW, při ceně 5 korun jde o 3500 korun ročně. Při nárůstu cen energií je to 7000 korun, to je přibližně o 15 korun měsíčně vyšší náklad na účastníka. Jednou z cest, jak snížit energetické náklady sítě, je využát solární energii.
Jak je vlastně solátní energetika využitelná i v sítích ISP? Jaká se vlastně nabízejí řešení? Jsou připravované legislativní podmínky pro využití přenosové soustavy pro vlastní, centrálně využívanou elektřinu? Má význam budovat odlehčovací systémy pro přístupové body?
O prosazení a využívání solární energetiky se v ČR stará více asociací, my jsme pro spolupráci oslovili Solární asociaci, která se zabývají také legislativní stránkou celé věci, právním a odborným poradenstvím. Představíme také projekt komunitní energetiky, který připravujeme ve spolupráci s UKEN, Unií komuniktní energetiky.
Za Solární asociaci vystoupí na KKTS 2022 člen její dozorčí rady Tomáš Korostenský, který zde promluví na téma využití solární energie v sítích ISP. Za UKEN ještě doplníme.
Provozovat GPON a XGSPON ne stejné optické infrastruktuře je snadnější, než si myslíte. XGSPON v překryvu nad GPON poskytuje symetrických 10/10 Gbit/s těm FTTx klientům, kde to má obchodní význam.
Je však potřeba ohlídat si některá úskalí migrace z GPON na XGSPON. Jak systém XGSPON vidí útlum trasy ve svých přenosových oknech? Co disperze CD a PMD? Co odrazy? Audit sítě pro nasazení XGSPON. Pozor přichází žhavá novinka PON sítí: asymetrické splittery!
Podpora optického backhaulu je již za dveřmi. Ministerstvo průmyslu a obchodu pokročilo v procesu vyjednávání s EK o podobě podpory budování optického připojení do obcí pod 2 000 obyvatel. Podpora má přinést zvýšení konkurenceschopnosti v dotčených území. Na přednášce se dozvíte základní parametry podpory, pro koho je určena a co bude možné podpořit.
Využití FortiGate v síti ISP se zaměřením na využití v DR projektech, výsledky testů nasazení FortiGate jako zdroje dat pro FlowMon Collector.
Streamování telemetrie, datové modely a TSDB. Telemetrie se týká mimo jiné i bezpečnosti telekomunikačních sítí, protože se pomocí ní dají přenášet informace o porušení politik zabezpečení a monitoringu.
Principy optických vláknových senzorů a možnosti měření různých fyzikálních veličin. Využití stávajících optických kabelů. Optické senzory v sítích krizového řízení (není potřeba napájení v místě měření). Nový polygon SITEL spol. s r. o. – praktické ukázky dohledu pomocí optických senzorů.
Představte si, že jste Seznam.cz a brzy budete generovat 1 milion NetFlow záznamů za sekundu.
Telekomunikační svět se mění a vývoj nových technologií nám umožňuje rozšiřovat a proměňovat naše služby.
Vyhláška o o kritériích určení závažného narušení bezpečnosti sítě a služby a ztrátě integrity sítě
- regulace Základní
- samoregulace Důležitých
- vznik komor a poradenských orgánů dle NIS 2 důležité pro VNICTP
Společnost BM COM se zabývá softwarem pro management routerů v síti operátorů. 50 % ze 100 největších operátoru světa používá SW, který nyní můžete využívat i vy.
Pojďme se podívat na to, jak řeší management routerů ty největší telekomunikační společnosti na světě, jaká funkcionalita je dnes nejžádanější a jak vypadá budoucnost komunikace.
Servery a ukládání dat – to je to, čím se zabýváme více než 15 let.
Zajímá vás, jak využít grafickou kartu v diskovém poli? Nebo jak chladit 100 jádrový procesor, které má více cache než měl před pár lety váš notebook RAMky? Nebo se jen chcete zorientovat v tom, na co si dát pozor při výběru serveru? Společně se koukneme na všechny ty gigahertzy, sběrnice a terabyty a na závěr si řekneme něco o softwarově definovaných úložištích (SDS).
Začátkem července se nám povedlo během 6 dnů nainstalovat 6 kanalizačních přípojek ve 3 lidech - náš projekt začíná mít i ekonomiku. Přijďte si poslechnout, co ještě jsme zvládli od jarního KKTS ve vývoji i v realizaci. Na venkovním stánku Vám předvedeme v průhledných trubkách reálnou instalaci dvou spon a chráničky - začátek je v 10:00, 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. Dále budeme mít po celý den k předvedení inspekčního robota se satelitní kamerou, "šipkový" vyhledávač a další "hračky".
S čím se musí popasovat každá vývojová firma, do jakých koutů a jednosměrek se může dostat a jak z nich ven? S čím se musí po cestě ke stabilní IPTV platformě vyrovnat a co se musí doslova překousnout?