Změna programu je možná a vyhrazená.
Pomalu se připravují ke startu nové fondy budou představeny příležitosti pro podnikatele nejen v oblasti budování sítí elektronických komunikací ale také například digitalizace procesů ve firmách nebo elektromobilita.
Klesá hodnota peněz, rostou fixní náklady, rostou investiční požadavky - zdražit služby? Ale jak se budou chovat zákazníci?
Český bezdrát vede spor o velkoobchodní přístup do mobilní sítě jednoho z operátorů. Jaké jsou jeho zkušenosti a jaká je vlastně podstata sporu?
Kam kráčí NETSEC? Proč se čím dál více mluví o ochraně OT sítí a proč jsou nemocnice, výroba, ale i přenosové soustavy tak zranitelné? Proč jsou DDoS útoky na vzestupu a proč je potřeba začít brát tuto problematiku vážně, ačkoliv to není raketová věda? Odpovědi krátce, stručně a výstižně během přednášky.
Technologie mikrovlnných spojů prochází neustálým vývojem pro uspokojení stále narůstajících kapacitních požadavků přenosových sítí. Systémy s podporou agregace kanálů a využívání kanálů s šířkou až 224MHz představují poslední trendy ve vývoji mikrovlnných systémů pro standardní pásma. Stále častější využívání E pásma (70/80GHz) a evoluce zařízení pro toto pásmo bude v následujících letech rozšířeno o zařízení pro W pásma v oblasti 100GHz.
Novinky v portfoliu mikrovlnných systémů MINI-LINK.
Prostředí datacenter prošlo už mnoha podobami. Vydejme se proto do historie vývoje jednotlivých technologií od Layer2 switchingu, přes tunelovací metody jako QinQ až po moderní VXLAN/EVPN a nejnovější způsob přenosu dat, jakým je Segment Routing.
Začátkem listopadu 2021 jsme poprvé nainstalovali spony v celé délce jednoho úseku hlavního řádu. Výhodou hlavního řádu je, s ohledem na jeho rozměry, umožnění současného použítí instalačního robota a profesionalní inspekční kamery v HD rozlišení. Výsledek zhlédnete na krátkém komentovaném videu.
ČTÚ aktuálně konzultuje analýzu relevantního trhu pevného internetu a nově navrhuje regulovat nejen CETIN, ale i některé regionální poskytovatele. Jak k tomu došlo, co to znamená a jaký je pohled CETIN?
Kyberbezpečnost je v současné době aktuálním tématem, buzzwordem, nezbytností, realitou…
Je tomu tak ale skutečně? Opravdu budujeme sítě a služby s akcentem na kybernetickou bezpečnost? Nesnažíme se mnohdy „odfajfknout“ zákonnou povinnost? Co nás čeká v dohledné době? Co přinese NIS 2 aj.
Na uvedené otázky se pokusí odpovědět doc. JUDr. Jan Kolouch, Ph.D. ze sdružení CESNET, z.s.p.o.
Společnost VanCo.cz provedla ve spolupráci s Lupa.cz porovnávací měření nejposlednějších WiFi generací - WiFi 5 Wave2 a WiFi 6. V prezentaci se seznámíme nejen s výsledky tohoto měření, ale porovnáme i s podobnými měřeními ze světa. Zmíníme také plánované vlastnosti další generace, WiFi 7.
Každý, kdo je připojen k Internetu, je každý den vystaven množství útoků. Projekt Turris vznikl před lety za účelem analýzy těchto hrozeb a snahy ochránit běžné uživatele Internetu. V přednášce bych rád ukázal, jak jsme se k bepečnosti našich zařízení postavili my a popovídal i trochu o tom, kam kráčí projekt Turris.
Nastal čas posunout sledování televize do nové éry. Do doby, kdy zážitek ze sledování televize bude stejně dobrý, jako je sledování VOD obsahu ve službách jako Netflix. Tivio zvládne rozšířit jakékoliv IPTV/OTT řešení o management reklam ve vysílání, o unikátní platební řešení přímo v televizních aplikacích a o interakce, díky kterým dostává uživatel skvělý zážitek. Navíc operátorům přinášíme i nový obsah a nová revenues.
Vize a realita kvantové a posktvantové kybernetické bezpečnosti. Zkušenosti z reálného nasazení kvantové kryptografie, který byl dosažen v projektu OpenQKD, jehož je Miroslav Vozňák odpovědným řešitelem české části. Dále je Miroslav Vozňák:
Žádná pračka, cloud, ani raketová věda.
Nástroj musí být rychlý a ohebný. Nevím předem, kde se problém objeví. Když se hltí linka podpory, chci okamžitě znát odpověď na adhoc dotaz nad Netflow daty.
Chci jednoduše uzpůsobit nástroj “k obrazu svému”.
Burst analýza
Koho to ovlivní? -> TCP retransmise
Kdo způsobuje přetížení? Top účastníci/protokoly
Jsou zde přetížené prvky? -> Zero Window pakety
TCP handshake odezva
SSL handshake a aplikační odezva
SIP a RTP -> Přehled provozu
Analýza kvality parametrů jednotlivých spojení: Ztráta paketů, Jitter, MOS, Audio úroveň
RTP statistiky pro VoIP/Video hovory w/o SIP
Vantage Towers AG je jedním z největších provozovatelů přenosových věží v Evropě. Společnost dokončila IPO na frankfurtské burze cenných papírů v březnu 2021. Sídlo má v Düsseldorfu a zůstává ve většinovém vlastnictví firmy, z níž se oddělila – Vodafonu. V České republice spravuje cca 4.000 vysílačů, které nabízí nabízí k dalšímu pronájmu. Přednáška obsahuje představení perimetru společnosti , formy spolupráce a náš partnerský program.
Naši možnou spolupráci představí ze svého úhlu pohledu již aktivní partner, spol. VanCo.
Během přednášky popíšeme současný stav více i méně běžných internetových útoků, ke kterým dochází a oběť je nemusí ani zaznamenat. Dozvíte se, jaké útoky mohou mít dopady na různé typy sítí a zákazníků, a nastíníme možnosti ochrany proti nim. Představíme komplexní řešení Prozety postavené na technologii našich partnerů (Arista Networks, Radware) z pohledu parametrů, kapacity, doplňkových funkcí i možnosti ze světa open source a ukážeme limity, které jednotlivá řešení mají. Popíšeme, proč ochrana proti útokům není jen technologická nutnost, ale též i obchodní příležitost pro service providery, a proč je kybernetická bezpečnost jedním z nejskloňovanějších témat v ICT.
Že neznáte Telco/ISP řešení od výrobce F5? Tak se přijďte podívat, jakou technologii používají největší globální operátoři, ale také národní a regionální ISP v Česku a na Slovensku. Aktuálně nabízí robustní L3-7 antiDDoS řešení, pokročilý CGNAT a Policy Enfrorcement. Přitom bundle těchto řešení je dostupnější, než byste čekali. Přijďte se přesvědčit.
Popularita pásma 60 GHz zažívá prudký rozmach, ruku v ruce s tím i nabídka zařízení. Trhem létají pojmy jako 802.11ad, 802.11ay, WiGig, Terragraph, SON a mnohé další. Pojďme si v tom udělat pořádek a zjistit, co který pojem znamená a přináší.
Základní principy obsluhy tísňových a servisních volání ve fixních telefonních sítích, organizace směrovacích prefixů (NRN kódů) a další povinnosti poskytovatele VoIP služeb.
Potřeba ISP poskytovat svým uživatelům stále větší rychlosti připojení už v mnoha lokalitách naráží na obsazenost velmi úzkých mikrovlnných freebandových spekter 10, 17 a 24 GHz. Vysoké modulace pomáhají, ale mají své známé limity (dnes 2048-4096 QAM, bohužel za cenu značného zkrácení použitelné vzdálenosti). Další z parametrů moderních spojů, který teprve čeká na své plné využití, je v mnoha případech asymetrie, využívající nesymetrii potřebných přenosových kapacit mezi uplinkem a downlinkem. Přednáška představí, jak lze s využitím asymetrie kanálů a jejich flexibilního nastavení využít úzká freebandová pásma několikrát efektivněji, než si kdokoliv ještě před pár lety dokázal představit. Ukážeme některé netradiční přístupy k pásmu, které dokážou s dnes běžně dostupným freebandovým HW při dobrém frekvenčním plánování splnit i to, co je v názvu přednášky.