Změna programu je možná a vyhrazená.
Prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu. Odborník v oblasti telekomunikací a vysokorychlostního internetu. Od roku 2020 zastupitel Středočeského kraje a současně místopředseda Výboru pro digitalizaci a chytrý kraj Středočeského kraje.
Mgr. Šimon Zajíček (1994) vystudoval v roce 2013 Gymnázium mezinárodních a veřejných vztahů v Praze (GMVV) a poté studoval mezinárodní vztahy na americké vysoké škole William Jewell College, kterou úspěšně dokončil v roce 2017. Ve stejném roce také získal mezinárodní certifikát programu The Fund for American Studies (TFAS) z Washingtonu D.C a pracoval na Institute of World Politics (IWP) na katedře kybernetiky. Od roku 2017 vyučuje mezinárodní vztahy na jeho alma mater v Praze. Od září 2019 je ředitelem neziskové organizace CEVRO, která se zabývá politickým vzděláváním.
Novinář, bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu ČR pro internetizaci, v letech 2017 až 2018 koordinátor digitální agendy ČR a bývalý člen Rady Českého telekomunikačního úřadu.
Právník a odborník na kyberbezpečnost. Od roku 2008 je lektorem a právním poradcem v CESNET. V roce 2019 začal vyučovat na Masarykově univerzitě v Brně.
Český politik, živnostník, vysokoškolský učitel a od roku 2021 poslanec Poslanecké sněmovny PČR. Člen Podvýboru pro ICT, telekomunikace a digitální ekonomiku.
Hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek převzal svou záštitu nad konferencí. Konferenci zahájí úvodní zdravicí.
Autorské právo a blokování v internetu. Je Internet stále svobodné médiu s velkou panelovou diskuzí, která bude následovat. Proč zrovna takové téma? Začalo to hazardními hrami, kde podnikatelům vznikla povinnost blokovat herní webové portály. Bylo to opatření účinné? Jde lehce obejít, účinný byl zákaz vložení prostředků a blokování bankovních účtů. Hazard byl tou pomyslnou nohou ve dveřích. Další přišel SUKL s blokováním léků, další přílepek pro blokování v zákoně o ekologickém zemědělství. Doslova explozi požadavků na blokování znamená mix sankcí EU a nové sady regulací, spojených s ochranou autorských práv. Ve finále máme na stole chystaný „Dezinformační zákon“.
Evropská směrnice NIS2 je takové GDPR na třetí pro všechny ICT obory, poskytování služeb elektronických komunikací nevyjímaje. Nový zákon o kybernetické bezpečnosti obsahuje také pravidla pro prověřování důvěryhodnosti dodavatelů hardwaru do elektronických komunikací z důvodu národní bezpečnosti. Šimon Toman bude odpovídat především na otázky bezpečnosti vašich investic a popíšou záměry regulace.
Pohled společnosti Fortinet na možnosti plnění pořadavků NIS2.
Krátké seznámení s tím, co nového nabídne letos CETIN.
Vývoj v oblasti bezdrátových spojů reflektuje rostoucí nároky na kapacity spojů, zvýšení dostupnosti, dosahu a snížení energetické náročnosti. Novinky v portfoliu bezdrátových spojů MINI-LINK, směrovačů Router 6000 a DWDM řešení Fronthaul 6000.
Podělíme se s Vám o první zkušenosti z instalací, jak probíhala migrace z GPON na XGSPON a porovnáme aktuálně dostupné technologie.
Jazyk: EN, překlad zajistí Šimon Zajíček
Penetrační ceny, nebo predátorské ceny. Přednáška o hranici mezi legální snahou získat tržní podíl a nekalosoutěžním jednáním.
Jak se bránit proti praktice konkurence, která se snaží vytlačit z lokálního trhu ostatní soutěžitele nabídkou, která nepokryje ani náklady s poskytováním spojené.
Nový projekt Evropské komise DNS4EU přinese možnost využívat nový čistě evropský DNS překladač, který poskytne alternativu k současné nabídce kvalitních resolverů provozovaných převážně americkými firmami. Cílem DNS4EU je udržet data v evropském digitálním prostoru. Robert Šefr, CTO firmy Whalebone, která vede konsorcium pověřené vývojem a provozováním DNS4EU, promluví o tom, co DNS4EU (ne)znamená pro poskytovatele internetového připojení.
Regulační, vypínací a frekvenční plán a dopad na ICT
Shrnutí obecných porušení soutěžních pravidel, která jsou na trhu běžná: například klamavá reklama a klamavá srovnávací reklama.
Na bezdrátu to vypadává? Optika od lokálního hráče není 5G? 60GHz za deště nefunguje? Dá se takovým pomluvám a paušalizacím bránit?
Nekaloustěžní jednání bude nosným tématem obou letošních konferencí.
Jsou nákupy zařízení vyrobených mimo EU a země NATO do budoucnosti problém v malém a středním podnikání? Ovlivní regionální ISP? Školy, úřady a další instituce?
Budoucí využití dvou subpásem 6 GHz úseku 5925MHz - 7 125 MHz.
Dolních 6 GHz - 5,925 GHz až 6,425 GHz
Horních 6 GHz - 6,460 až 7,125 GHz.
Uvidíme u některé z nich WAS/RLAN? Tři scénáře budoucího využití dvou subpásem a závěrečná moderovaná diskuze.
Vyhodnocování dopadu kapacity sítě bylo součástí původního metodického postupu ČTÚ z roku 2016, přílohy č. 2. Při novelizaci metodického postupu byla tato příloha vypuštěna s tím, že se jí bude věnovat samostatný metodický postup. Cílem prezentace je představit široké veřejnosti nový metodický postup pro vyhodnocování dopadu kapacity sítí elektronických komunikací, a to konkrétně v segmentu distribuční nebo přípojné sítě, na výkon služeb přístupu k internetu, respektive dopadu na skutečně dosahovanou rychlost. Dokument byl uveřejněn ČTÚ s platností od 1.1.2023 po vypořádání připomínek ze strany sektoru.
Výzvy do backhaulu, ochrana investic v TELCO, koordinace staveb ve stádiu záměru
K čemu vlastně DTM poslouží a jaký přínos mají pro investory v území?
Jak na odevzdávání dat o infrastruktuře do DTM a konsolidace dat do JVF (jednotného výměnného formátu)?
Máme do DTM zapisovat i radiové spoje?
Jaké dotační tituly podpoří budováni vysokorychlostních sítí v Česku, jak připravit žádost o dotaci a na co si dát pozor nejen při jejím podání, ale i po schválení.
Zajímají Vás trendy v oblasti aplikační a cloudové bezpečnosti? Hledáte řešení, které nabídne jednoduché nasazení a správu aplikace bez jakéhokoliv kompromisu na zabezpečení? Chcete mít konečně přehled nad API komunikacemi a spravovat je pohodlně z jednoho místa napříč všemi prostředími multicloudu? A nebo tohle všechno nabídnout jako službu vašim zákazníkům?
V rámci přednášky budete provedeni novinkami a limitacemi v regulaci obsahu na internetu. Budete seznámeni s důležitými parametry evropského nařízení a nově přijímaného adaptačního zákona, jejichž cílem je boj proti zneužívání hostingových služeb za účelem přípravy terorismu nebo propagace teroristického obsahu a z něj plynoucích povinností pro subjekty podnikající v digitálním prostředí. Součástí přednášky bude také představení chystaného zákonného rámce pro omezování dezinformací na internetu v ČR.
Co znamená umělá inteligence pro váš business, jaké má limity a v čem změní svět? O AI stručně, jasně a bez bullshitování...
Co u vás může FLOWCUTTER detekovat? Kdy a jak se chcete o anomálii dozvědět?
Security Operation Centre (SOC), je často prezentováno jako řešení, které organizaci vyřeší problémy s kybernetickou bezpečností. Řešení, které přinese soulad se zákonnými požadavky, sníží rizika z kyberprostoru, zredukuje požadavky na bezpečáky aj. De facto takový svatý grál bezpečnosti! Je tomu skutečně tak? Vyřeší za vás SOC vaše problémy? Jaká je vlastě role SOC a organizace? A jak to vše souvisí s transpozicí NIS2 do českého práva?
V dnešní době moderních botnetů využívajích DGA je daleko složitější takové botnety zastavit. Stejně tak se komplikuje i odhad jejich velikostí. V CZ.NIC jsme se podívali na to, jestli se domény generované pomocí DGA vyskytují i na doméně .cz.
Představení Fortinet Secure SD-WAN a jeho využití v hybridních sítích.
Vývoj ve fotovoltaice, dopad zákazu čínské vlády exportovat nejmodernější technologie do EU, komunitní energetika
Využití FVE při provozu internetové sítě, ostrovní FVE, návrh, provoz
Současný stav 5G sítí. Možnosti 5G privátních sítí, služby a jejich parametry. Bezpečnost 5G sítí a integrace s Wi-Fi. Budoucí vývoj 5G: RedCap, 5G Evo, 5G Advanced.