Změna programu je možná a vyhrazená.
Přivítání, zahájení, představení programu a workshopů
Jaké možnosti přináší milimetrové vlny nad frekvencí 80 GHz - co nám umožňují fyzikální vlastnosti těchto pásem, jakou můžeme očekávat legislativu a na co se připravují výrobci MW technologií.
Case study na licencovaný spoj s kapacitou 8 Gbps na 10 km. Možnosti nejmodernějších MW spojů na světě. Navazuje workshop na živé technologii.
Osobní zkušenosti s terminálem Starlink a jeho možné využití v ISP provozu. Vysoké přenosové rychlosti mohou teoreticky posloužit k vykrytí při výpadcích v infrastktuře, například při upgradu páteřních tras, nebo jako záložní systém u důležitých bodů, kde není možné vybudovat oddělenou trasu. Je taková teorie reálná, nebo se jedná jen o zbožné přání?
Zatímco standard Wi-Fi 6 stále bojuje o své místo na trhu, rodí se specifikace jeho nástupce – standardu 802.11be, tedy Wi-Fi 7. Ve stručnosti se v přednášce podíváme, čím by měl oslnit a jak to bude s jeho příchodem na trh. Také porovnáme mezi sebou dva předchozí standardy, jejichž vlastnosti bude možné otestovat i v rámci workshopu na vašich zařízeních.
Úvod do workshopu
Praktické zkušenosti a ukázky ze zafukování optických kabelů
Přijďte se podívat na přednášku ukazující postup připojení prvních zákazníků od vyhledání zasypané přípojky přes instalaci spony až po zácvak chráničky a následné video z inspekce po 6 měsících.
Představení nové all outdoor jednotky pro pásma 6-80 GHz. All Outdoor Shorthaul a Backhaul, to jsou nové řady Ericssonu Mini-Link. Konečně vše nahoře, s přenosovými rychlostmi odpovídajícím možnosti velmi širokých kanálů, 10GE rozhranním a carrier agregation.
Přednáška ve zjednodušené formě shrne, k čemu se dají a k čemu nedají použít základní vztahy z teorie provozního zatížení. Jak elementárně modelovat agregaci toků a vycházet přitom z očekávaného chování uživatelů.
Potřeba ISP poskytovat svým uživatelům stále větší rychlosti připojení už v mnoha lokalitách naráží na obsazenost velmi úzkých mikrovlnných freebandových spekter 10, 17 a 24 GHz. Vysoké modulace pomáhají, ale mají své známé limity. Další z parametrů moderních spojů, který teprve čeká na své plné využití, je v mnoha případech asymetrie, využívající nesymetrii potřebných přenosových kapacit mezi uplinkem a downlinkem. Přednáška představí, jak lze s využitím asymetrie kanálů a jejich flexibilního nastavení využít úzká freebandová pásma několikrát efektivněji, než si kdokoliv ještě před pár lety dokázal představit. Ukážeme některé netradiční přístupy k pásmu, které dokážou s dnes běžně dostupným freebandovým HW při dobrém frekvenčním plánování splnit i to, co je v názvu přednášky.
Společnost RACOM vás bude informovat o průběhu prací na vývoji spoje RAy pro pásmo 80 GHz. E-band je další pásmo, které doplní stávající portfolio populárních gigabitových spojů RAy pro 10, 17, 18 a 24 GHz ryze české firmy, která své spoje úspěšně prodává nejen v Čechách, ale jsou instalovány ve více než 40 zemích světa. Přijďte si poslechnout co vše RAy3-80 nabídne.
Pro potřeby konference KKTS a ISP Futuretec jsme provedli rozsáhlý průzkum ve spolupráci s agenturou STEM/MARK. Tématem průzkumu byly nálady spotřebitelů a vnímání jednotlivých potřeb připojení pevným internetem. Na ISP Futuretecu dáváme velký prostor pro diskuzi, především ke způsobu komunikace se zákazníky.
Součástí přednášky bude také návod, jak technicky takové zdražování provést a zachovat všechny smluvní povinnosti.
Aneb jak správně ochránit technologii na stávajících i nově stavěných lokalitách. Jaké jsou nejnovější trendy a normy, ale i osvědčené standardy praxe. Možnost hloubkové diskuze na souvisejícím workshopu.
FTV Prima požaduje plošně u všech IPTV platforem zamezit v režimu odloženého sledování. Jakým způsobem se budou chovat ostatní mediální domy, až začnou uplatňovat podobné požadavky?
Nejlepším způsobem, který nám ušetří prostředky a především umožní koncovému spotřebiteli používat jeho domácí zařízení pro každý kanál stejně (ono by to ani nešlo).
ISP operátoři jsou velkými prostředníky pro poskytovatele IPTV platforem. Přijďte se seznámit s návrhy technických řešení.
Budeme muset před každou investicí posuzovat vliv na kybernetickou bezpečnost a předkládat studie? Staneme se, jako podnikatelé v poskytování služeb elektronických komunikací Kritickou infrastrukturou ve smyslu ZKB 181/2014Sb.? Pokud ano, což evropská směrnice přepokládá, bude příběh s GDPR jenom taková zábavná epizoda.
Vyplatí se při zvyšujících se cenách uvažovat FVE jako doplňkovém zdroji? Jaká je reálná návratnost?