Změna programu je možná a vyhrazená.
Cílem prezentace je ukázat konkrétní řešení s 5G podle 3GPP v pevné službě, komerčně či experimentálně nasazené ve světě. Milimetrová pásma 5G jsou vedle RLAN a 60 GHz další dobrou cestou pro výstavbu přístupových sítí. Úvodní prezentace do bloku 5G.
- testovací instalace 26 GHz 5G řešení pro Orange Romanie od firmy Samsung
- testovací instalace 26 GHz 5G řešení od Huawei včetně zveřejnění fyzikálního chování pásma a dalších
- vývoj u Ericsson
Architektura kampusových sítí a vhodné scénáře pro pokrývání v jednotlivých regionech, včetně řešení vzájemné mitigaci sítí odlišných provozovatelů (Pavel Šístek, ČTÚ).
Pan Michal Poupa z ČVUT a jeho přednáška o možných řešení 5G sítí pro regionální operátory pomocí virtualizace jádra sítě. Díky virtualizaci je možné snížit náklady i komplexnost celého 5G ekosystému tak, aby byl dostupný i pro běžné ISP pro pevné připojení. V přednášce se tak dozvíte o základních stavebních blocích 5G infrastruktury - co je nutné, co nutné není a co vám může naopak rozšířit možnosti podnikání.
Debata k předloženým projektům, fakta, výpočty, shrnutí.
Připojí se videokonferenčně pan Matúš Turcsany, Chief Technology Officer z Ericsson.
Matúš Turcsany ve své prezentaci představí celou problematiku řešení pro pásmo 26 GHz a ostatní milimetrová pásma v Evropě a ve světě. Shrne dostupnost technologií, fáze vývoje a dostupnosti. Důležité jsou pro nás trendy v nasazení, problematika jádra sítí a jejich zřizování ve Stand Alone režimu.
Téměř hodinová prezentace s možností pokládání otázek prostředníctvím aplikace Slid.do a provázáním do panelové diskuze na jejím konci s dalšími hosty.
Nejmodernější spoje na světě od největších výrobců. Aktuální trendy, novinky a vývojové plány. Vše co byste měli vědět, pokud plánujete MW trasy. Dozvíte se reálné zkušenosti s provozem multiband spojů, zjistíte k čemu je dobrý hierarchický L1 bonding, které spoje již mají 40GbE rozhraní, laditelné nebo vyměnitelné diplexery a spoustu dalšího.
Společnost RACOM uvádí na trh nový spoj pro pásmo 18 GHz, který doplňuje úspěšnou řadu RAy3. Spoj kombinuje výhody moderní technologie, světově unikátní uživatelskou přívětivost a nízké provozní/instalační náklady. Přijďte si poslechnout co vše RAy3-18 nabízí. Navíc Vám v rámci prezentace prozradíme i bližší detaily o vyvíjeném spoji v pásmu 80 GHz.
Společnost VanCo.cz provedla ve spolupráci s Lupa.cz porovnávací měření nejposlednějších WiFi generací - WiFi 5 Wave2 a WiFi 6. V prezentaci se seznámíme s výsledky měření, se zdůvodeněním výsledků a s výhledy dostupností nových technologií pro venkovní užití. Zmíníme také plánované vlastnosti další generace, WiFi 7.
Připojením dalších úseků pásem 5,2 a 5,8GHz pro venkovní využití v rámci 5GHz RLAN přináší řadu technických otázek. Jak probíhala debata k uvolnění, jaké byly překážky, na co si máme dát pozor a hlavně - jaká zařízení s jakou certifikací můžeme pro daná nově uvolněná pásma používat?
Odpovíme si také na otázku rozvoje RLAN pásma, přiřazení úseku 5,8 - 6,4 GHz.
S otevřením nových úseků pásem RLAN podle VO-R/12 se otevřela nová možnosti v pásmu. Budou pracovat všechny antény ISP tak, jak očekáváte, také v nových pásmech?
Přední český vývojář a zakladatel společnosti Jirous Antény připravil přednášku na téma přizpůsobení antén v tomto pásmu.
Naše původní myšlenka byla "jak může malý vesnický wifi
operátor přepojit své zákazníky na optiku aniž by rozkopal obec"? Úvodní
představení na KKTS v Plzni v roce 2019 ukazovalo WC NET jako technickou
novinku.
Na ISP Futuretec přijede Michal ukázat prototypy robotů, se kterým
nainstaloval první metry chráničky do přípojky a názorně ukáže celý
proces instalace, včetně prvotního ucpání kanalizace a vyčištění
tlakovou vodou.
K vidění bude ukázka práce robotů i tlakového čištění v průhledných
trubkách.
Přijeďte se podívat na českou inovaci instalace optických vláken.
Transpoziční novela ZEKu přinesla "konečně" řešení pro některé dlouhotrvající nesnáze ve výstavbě sítí elektronických komunikacích. Jaké to jsou novinky a příběhy z přípravy Pozměňovacích návrhů přinese Jakub Rejzek.
Ze změn vypíchneme nový institut Univerzální služebnosti pro státní a státem spravované pozemky nebude možné jiné nežli znalcem stanovenou výši služebností - služebnost vzniká automaticky. Další PN se týkají fyzické infrastruktury uvnitř budov, nebo pozitivní změny v možnostech ukládání sítí podél pozemních komunikací. A další a další změny jsou nasnadě, například změna ochranného pásma sítí elkom na 0,5m - což je velký dopad do ceny za uložení sítí.
Metodika ČTÚ pro ověřování kvality služeb vs indikativní měření zákazníkem a vhodnost veřejně dostupných webových nástrojů.
Blok náležitosti Všeobecných obchodních podmínek a povinné součásti smluv.
Vývoj v ochraně spotřebitele včetně přenosu služby nezaložené na číslech, který stanovuje postup podle zákona, pokud si jej spotřebitel vyžádá.
Vantage Towers je nově vydělená dceřiná společnost ze společnosti Vodafone, která spravuje a velkoobchodně pronajímá fyzickou infrastrukturu českého mobilního operátora.
Po krátkém představení společnosti a jejích služeb se dostane na velké téma - Bezpečnost práce ve výškách.
Vnitřní rozvody v bytových domech, aneb jak nově postavit nebo efektivně využívat vnitřní infrastrukturu budov. Zkušenosti z praxe, konkrétní provedení i legislativní souvislosti. Možnosti vynucení přistupu a zřízení linek pro operátory.
Jaké technologie použít, pokud chceme vytvořit robustní domácí síť s vysokou kapacitou? I kdybychom použili MESH síť, vždy je lepší spolehnout se na kabelové propojení vysílacích bodů. K tomu metalické přípojení Smart TV, tiskáren a dalších zařízení s RJ45.
Co se nabízí a co si projedeme:
Multimedia over Coax Alliance (MoCA)
Jde o "konkurenci" standardu DOCSIS, Data Over Cable Service Interface Specification. Je DOCSIS dosažitelný? Umíme s ním realizovat i PTP spojení, když už jsme našli vhodné HFC kabely?
Nebo se máme spolehnout na technologii přenostu dat prostřednictvím 230V rozvodů, Power Line?
Ať už se jedná o dálkové monitorování a řízení AC napájení nebo o průmyslový monitoring (od teploty až po zaplavení racku), zařízení z dílen českých společností NETIO a HW group přináší inovativní řešení pro každou situaci. Slyšeli jste třeba o revolučním WatchDogu na základě průběhu odběru z napájení? Nebo o cloudovém monitoringu největších datacenter v ČR, které je přitom dostupné i pro běžného ISP? Na přednášce se dozvíte mnohem více!
Technická přednáška, která jde až do morku problematiky PON sítí a přináší vhled do blízké budoucnosti.
- životní situace: volit GPON nebo XG(S)-PON ?
- popis vylepšených vlastností nové generace XG(S)-PON
- aplikace na funkční GPON topologie
- budoucnost vícenásobného přístupu k optickému vláknu PtM sítí